UT Home
A.net/UT
Upload a Photo
Upload a Video
Add a News article
Write a Blog
Add a Comment
Blog Feed
News Feed
Video Feed
All Feeds
UHSTCA Indoor Invitational
January 25th 2019 5662 South Cougar Lane, Kearns, Utah, 84118, United States
Report
Block
1 Followers
Home
Photos
Blog
News
Attendees
Videos
Records
Info/Results
History for 2018 Jan 26th to Jan 27th
Results
News
2019
1
1
2018
1
1
2017
1
1
2016
1
1
2015
1
1
2014
1
1
2013
1
1
Media for 2018
Videos (
0
)
View
+
Photos (
0
)
View
+
Articles (
1
)
View
+
Blogs (
0
)
View
+
Results
2018 Results - UHSTCA Indoor Invitational
Jan 23rd 2018, 7:40pm
Attending groups
RunnerSpace.com/HighSchool
DyeStat.com
RunnerSpace.com/UT
Invited groups
2018
UHSTCA Indoor Invitational
2018 Results - UHSTCA Indoor Invitational
Published by
ResultsCentral
Jan 23rd 2018, 7:40pm
Attached Documents
Complete Results
Posted 01/28/2018 (291 downloads)
Results: RunnerCard
Mens Results
400 Meters
Varsity
- Finals
x
1.
11
Josh Taylor
49.27a
PR
Skyridge
2.
11
Jace Jensen
49.40a
PR
Bountiful
3.
12
Brandon Williams
49.97a
PR
Gold Medal Athletics
4.
12
Dominic Bentil
50.04a
SR
Lone Peak
5.
12
Wyatt Peck
50.09a
PR
Star Valley
6.
11
Nathan Kaufusi
50.53a
PR
Gold Medal Athletics
7.
-
Skylar Averett
50.92a
PR
Optimal Performance
7.
12
Trey Jackson
50.92a
PR
Lone Peak
9.
-
Cade Koldewyn
51.55a
PR
Northridge
10.
12
Garrett Stone
51.57a
PR
Unattached
11.
11
Ian Bonney
51.72a
PR
Gold Medal Athletics
12.
11
Hunter Mogensen
51.85a
PR
Iron Athleti
12.
12
Zane Meisner
51.85a
PR
Green River
14.
12
Turner Koyle
52.25a
SR
Gold Medal Athletics
15.
11
Dustin Tidwell
52.30a
Bingham
16.
11
Damon Longfellow
52.41a
PR
Rock Springs
17.
11
Erick Salcido
52.44a
PR
Rock Springs
18.
11
David Medina
52.46a
PR
Rock Springs
19.
17-18
Chet Higby
52.58a
PR
Gold Medal Athletics
20.
-
Dylan Reaves
52.73a
PR
Optimal Performance
21.
12
Guillermo Cortes
53.10a
PR
Northridge
22.
-
Alec Hendricks
53.13a
PR
Box Elder
23.
12
Aeden Glover
53.15a
PR
Lone Peak
24.
12
Cole White
53.16a
PR
Green River
25.
11
Gavin Clark
53.24a
PR
Fremont
26.
-
Landon Edwards
53.29a
PR
Unattached
27.
-
Nelson Douglas
53.34a
PR
Iron Athleti
27.
12
Chancy Hunt
53.34a
PR
Green River
29.
12
Jared Saruky
53.36a
PR
Unattached
30.
12
Jess Richins
53.38a
PR
Evanston Senior
31.
11
Britt Dunnell
53.53a
PR
Iron Athleti
32.
11
Trevor Burrell
53.54a
PR
Syracuse
33.
10
Paul Baynes
53.55a
PR
Park City
34.
-
Isaac Garrard
53.57a
PR
Riverton
35.
11
Hector Cedillo
53.68a
PR
Olympus
36.
12
Hunter Hansen
53.69a
SR
Rock Springs
36.
10
Ammon Clark
53.69a
PR
Bountiful
38.
12
Dawson Stokes
53.73a
PR
Maple Mountain
39.
-
Matt Correa
53.78a
PR
Orem
40.
-
Ja Van Valkenburg
53.80a
PR
Snow Canyon
41.
12
Jaeden Carnahan
54.06a
PR
Rock Springs
42.
11
Porter Ellis
54.07a
PR
Lone Peak
43.
10
Dylan Vonmotz
54.14a
PR
Juab
44.
12
Talon Rodriguez
54.25a
PR
Riverton
45.
12
Rylan Elwood
54.33a
PR
Woods Cross
46.
12
Ben Coleman
54.37a
PR
Riverton
47.
11
Ryan Johnson
54.39a
PR
Davis (UT)
48.
-
Dallon Larson
54.62a
PR
Wasatch Academy
49.
-
Trey Larsen
54.76a
PR
Gold Medal Athletics
50.
-
Lance Spjut
54.83a
PR
Optimal Performance
51.
-
Brayden Ostberg
54.87a
PR
Kearns
52.
11
Jaydon Ruchti
54.89a
SR
American Fork
53.
15-16
Kasey Hong
54.95a
PR
Mercury Track of Utah
53.
12
Noah Jensen
54.95a
PR
Mountain View
55.
12
Joao Silva
55.06a
PR
Hillcrest
56.
-
Thomas Clark
55.07a
PR
Westlake
57.
-
Austyn Poulson
55.28a
PR
Olympus
58.
-
Jackson Maxfield
55.40a
PR
Riverton
59.
9
Logan Phillips
55.49a
PR
Altamont
60.
10
Tate Isom
55.55a
PR
Davis (UT)
61.
-
Kade Burch
55.56a
PR
Highland
62.
11
Hite Stromberg
55.61a
PR
Ogden
63.
11
Cole Goich
55.70a
PR
Rock Springs
64.
10
Westin Perry
55.83a
PR
Maple Mountain
65.
12
Carson Cox
55.85a
PR
Davis (UT)
66.
10
Seth Hymas
55.90a
PR
Rock Springs
67.
12
Billy Torgerson
56.03a
SR
Riverton
68.
10
Torin Turner
56.05a
PR
West
69.
11
Michael Gribowskas
56.10a
PR
Rock Springs
70.
10
Dylan Christopherson
56.12a
PR
Rock Springs
71.
10
Terrence Nash
56.14a
PR
Northridge
72.
-
Bridger Booth
56.27a
PR
Unattached
73.
12
Daniel Dastrup
56.38a
SR
Unattached
74.
11
Nathan Turner
56.50a
PR
Bountiful
75.
11
Jacob Taylor
56.52a
PR
Skyridge
76.
11
Max Bailey
56.84a
PR
Ogden
77.
-
Omar Ortiz
56.96a
PR
Hunter
78.
11
Bridger Pack
57.02a
Skyridge
79.
-
Joshua Scott
57.18a
PR
West Jordan
80.
-
Spencer Birchum
57.20a
PR
Unattached
81.
12
Brayden Butler
57.36a
PR
Wasatch Academy
82.
9
McKay Francom
57.39a
PR
Springville
83.
12
Brad Porter
57.62a
PR
Riverton
84.
-
Keilen Washington
57.71a
PR
Unattached
85.
-
Bryton Matheson
57.74a
PR
Unattached
86.
10
Griffin Karras
57.94a
PR
Davis (UT)
87.
10
Tyler Uyeda
58.11a
PR
Olympus
88.
12
Brady Wagstaff
58.14a
PR
Evanston Senior
89.
-
Bodie Bostwick
58.23a
PR
Unattached
90.
-
Jaysen Nielsen
58.26a
PR
Unattached
91.
-
Robert Dean
58.32a
PR
Unattached
92.
11
Braden Doak
58.47a
PR
Rock Springs
93.
10
Jacob Abbott
58.58a
PR
Northridge
94.
10
Coltin Fletcher
58.70a
PR
Juab
95.
10
Mitch Hadley
58.75a
PR
Bountiful
96.
12
Grant Nielson
59.33a
PR
Cottonwood
97.
10
Elijah Manwill
59.40a
PR
Northridge
98.
10
Justus Bradley
59.67a
PR
Juab
99.
10
Kameron Reaves
59.87a
PR
Northridge
100.
-
McKay Strauss
1:00.54a
PR
Blaze Track Club
101.
-
Joshua Bender
1:00.63a
PR
Unattached
102.
-
Josh Marsigli
1:00.73a
PR
Spanish Fork
103.
10
Kobe Melton
1:00.74a
PR
Davis (UT)
104.
-
Michael Elmer
1:00.89a
PR
Unattached
105.
-
Isaac Aleman
1:01.02a
PR
Unattached
106.
15-16
Evan Coon
1:01.11a
PR
Mercury Track of Utah
107.
-
Cole Goodman
1:01.39a
PR
Woods Cross
108.
11
Dillon Fabricus
1:01.66a
PR
Riverton
109.
-
Brandon Murhpy
1:01.69a
PR
Bountiful
110.
-
Matt Ekins
1:02.23a
PR
Bingham
111.
Thomas Baskin
1:02.77a
Unattached
112.
-
George Lewis
1:02.94a
PR
Bonneville (Ogden)
113.
11
Jacob Boyd
1:03.54a
PR
Rock Springs
114.
-
Andy Huynh
1:03.91a
PR
Cottonwood
115.
11
Finley Pinkas
1:05.01a
PR
Ogden
116.
11
Hunter Golly
1:05.02a
PR
Timpanogos
117.
11
Ford Draper
1:05.35a
PR
Ogden
118.
-
Andy Pinkas
1:05.50a
PR
Ogden
119.
-
Bryce Hackworth
1:05.94a
PR
West Jordan
120.
10
Brian Chuong
1:07.62a
PR
Woods Cross
--
12
Jayden Burnham
DNF
Northridge
--
-
Xande Littlefield
DQ
Cheetahs Track Club
1600 Meters
Varsity
- Finals
x
1.
12
Aidan Troutner
4:15.26a
PR
Timpview
2.
12
Zach Winter
4:19.40a
PR
Fremont
3.
11
Asefa Wetzel
4:19.43a
PR
Star Valley
4.
12
Bronson Winter
4:22.07a
PR
Fremont
5.
-
Roberto Porras
4:22.15a
PR
Olympus
6.
12
Jacob Hansen
4:23.38a
PR
Woods Cross
7.
12
Brennan Benson
4:23.92a
PR
Timpanogos
8.
12
Brandon Garnica
4:24.21a
PR
Springville
9.
12
Ben Berlin
4:26.49a
PR
Timpanogos
10.
12
Grayson Walker
4:27.75a
PR
Westlake
11.
12
Jima Rout
4:27.96a
PR
Olympus
12.
11
Jason Davis
4:28.17a
PR
Woods Cross
13.
12
Devin Pancake
4:28.22a
PR
Springville
14.
12
Jared Saruky
4:29.10a
SR
Unattached
15.
11
Dalton Brems
4:29.45a
PR
American Fork
16.
11
Max Wehrli
4:29.59a
PR
Northridge
17.
12
Ammon Brock
4:30.81a
PR
Timpview
18.
12
Joshua Wintch
4:31.40a
PR
Stansbury
19.
11
Joe Corbridge
4:32.02a
PR
American Fork
20.
11
David Medina
4:32.44a
PR
Rock Springs
21.
12
Bailey Smith
4:32.60a
PR
Cody
22.
12
Wesley Kallgren
4:33.09a
PR
Star Valley
23.
12
Dallin Bartholomew
4:33.77a
PR
Skyridge
24.
11
Carson Clinger
4:34.07a
SR
American Fork
25.
10
Jackson Dymond
4:34.11a
PR
Olympus
26.
11
Bridger Altice
4:34.20a
PR
Northridge
27.
12
Kaleb Paulsen
4:35.27a
PR
Timpanogos
28.
10
Alex Harbertson
4:35.52a
PR
Corner Canyon
29.
12
Addison Hedges
4:36.04a
SR
Weber
30.
9
Peter Visser
4:36.25a
PR
Star Valley
31.
11
Caden Wheeler
4:36.86a
PR
Davis (UT)
32.
11
Cole Weaver
4:37.20a
PR
Davis (UT)
33.
11
Kobe Serrano
4:37.38a
PR
American Fork
34.
11
Jared Hogan
4:37.46a
PR
Davis (UT)
35.
11
Nate Iverson
4:37.88a
PR
Davis (UT)
36.
10
Josh Oblad
4:38.11a
PR
Stansbury
37.
12
Dallin Mason
4:38.29a
PR
Bountiful
38.
12
Andrew Blackham
4:38.63a
PR
Ogden
39.
12
Spencer Robinson
4:39.02a
PR
Timpanogos
40.
-
Blaise Miller
4:39.32a
PR
Unattached
41.
11
Anthony Jacobo
4:39.62a
SR
Northridge
42.
Ben Brockbank
4:39.79a
Unattached
43.
10
Ryan Rummens
4:39.88a
PR
Woods Cross
44.
11
Mitchell Clove
4:40.06a
PR
Davis (UT)
45.
12
Craig Rees
4:40.24a
PR
Davis (UT)
46.
12
Brenden Nuttall
4:40.45a
PR
Woods Cross
47.
11
Keinan Fratto
4:40.48a
PR
Viewmont
48.
12
Ethan Hoenig
4:40.63a
PR
Olympus
49.
12
Kolten Bramall
4:41.11a
PR
Timpanogos
50.
-
Drake DeHaan
4:41.35a
PR
Unattached
51.
11
Carson Knight
4:42.55a
PR
Davis (UT)
52.
12
Scott Ruebush
4:43.28a
PR
Stansbury
53.
-
Mark Boyle
4:43.44a
PR
Corner Canyon
54.
12
Brian Schulz
4:43.51a
PR
Pleasant Grove
55.
11
Zach Erikson
4:43.53a
SR
Idaho Falls
56.
10
Drew Hogan
4:43.88a
PR
Syracuse
57.
-
Calvin Boyce
4:44.20a
PR
Timpview
58.
12
Jonathan McNair
4:44.22a
PR
Woods Cross
59.
-
Nick Norman
4:44.26a
PR
Unattached
60.
11
Trey Ferrin
4:44.44a
PR
Davis (UT)
61.
11
Jacob Halverson
4:44.47a
PR
Davis (UT)
62.
12
Spencer Van Ausdal
4:45.16a
PR
Salem Hills
62.
10
Seth Robertson
4:45.16a
PR
Herriman
64.
10
Luke Wilde
4:45.51a
PR
Davis (UT)
65.
12
Anthony Ortiz
4:45.52a
PR
Timpanogos
66.
11
Adam Krieger
4:45.86a
PR
Springville
67.
10
Carson Belnap
4:45.98a
PR
Altamont
68.
-
Jonathan Monsen
4:46.50a
PR
Unattached
69.
11
Carter Paxton
4:46.52a
PR
Springville
69.
11
Ben Murdock
4:46.52a
PR
Davis (UT)
71.
-
Ethan Kelley
4:46.74a
PR
American Fork
72.
10
Creed Robertson
4:46.78a
PR
Provo
73.
10
Connor Finlinson
4:46.79a
PR
Davis (UT)
74.
11
Thomas Phillips
4:46.80a
PR
Skyridge
75.
12
Taylor Burgess
4:46.91a
PR
Herriman
76.
-
Zackary Dalley
4:47.61a
PR
Unattached
77.
10
Kaleb Bowles
4:48.17a
PR
Morgan
78.
12
Seth Stromberg
4:48.49a
SR
Davis (UT)
79.
Jorge Vazquez
4:48.84a
Unattached
80.
11
Kaden Franklin
4:48.92a
PR
Syracuse
81.
12
Obediah Megargel
4:49.18a
PR
Westlake
82.
11
Christopher Allred
4:49.41a
PR
Ogden
83.
-
Luke Grundvig
4:49.48a
PR
Unattached
84.
-
Ty Vickers
4:49.67a
PR
Unattached
85.
11
Noah Stuart
4:49.97a
PR
Davis (UT)
86.
9
Dalton Mortensen
4:50.18a
PR
Bountiful
87.
-
Ben McBride
4:50.34a
PR
American Fork
88.
11
Aidan Nielsen
4:51.10a
PR
American Fork
89.
10
Daniel Larsen
4:51.35a
PR
Davis (UT)
90.
12
Justin Canals
4:51.39a
PR
Hillcrest
91.
11
Andrew Baird
4:51.76a
PR
American Fork
92.
10
Clyn Hansen
4:51.78a
PR
Timpanogos
93.
11
Weston Wiley
4:51.82a
PR
Evanston Senior
94.
12
Nathan Bracken
4:51.84a
SR
Herriman
95.
10
Skyler Koster
4:52.08a
PR
Orem
96.
10
Skyler Spence
4:52.22a
PR
Olympus
97.
-
Josh Perry
4:52.25a
PR
Herriman
97.
12
Jacob Kuhn
4:52.25a
PR
Olympus
99.
10
Dylan Rawlings
4:52.36a
PR
American Fork
100.
12
Dustin Brown
4:52.53a
SR
Star Valley
101.
12
Brayden Kovick
4:52.59a
SR
Green River
102.
12
Nathan Martin
4:52.92a
PR
Springville
103.
10
David Skelton
4:53.19a
PR
Maple Mountain
104.
11
Satchell Menendez
4:53.22a
PR
Skyridge
105.
10
William Francom
4:53.33a
PR
Springville
106.
10
Samuel Gerlach
4:53.52a
PR
Box Elder
107.
9
Ethan Mabey
4:53.62a
PR
Bountiful
108.
-
Hayden Stout
4:53.94a
PR
Unattached
109.
-
Lance Mecham
4:54.01a
PR
Syracuse
110.
12
Garrett Johnson
4:54.10a
PR
Orem
111.
10
Carson Coleman
4:54.13a
PR
Davis (UT)
112.
10
Brayden Johnson
4:54.24a
PR
Pleasant Grove
113.
10
Jessie Loveland
4:54.26a
PR
Star Valley
114.
12
Christian Gayton
4:54.36a
PR
Green River
115.
-
Noah Taylor
4:54.42a
PR
Westlake
116.
12
Jordan Gibson
4:54.68a
PR
Westlake
117.
11
Marcos Valerio
4:54.75a
PR
Green River
118.
11
Kyle Neuenschwander
4:54.93a
PR
Woods Cross
119.
9
Peyton Rice
4:55.29a
PR
Olympus
120.
12
Spencer Simko
4:55.32a
PR
Pleasant Grove
121.
12
Alex Garces
4:55.44a
SR
American Fork
122.
-
Creed Thompson
4:55.49a
PR
Unattached
123.
Alexande Gonzalez
4:55.55a
Unattached
123.
11
Andrew Hunting
4:55.55a
PR
Westlake
125.
-
TJ Roberts
4:55.71a
PR
Unattached
126.
10
Rawson Spackman
4:55.96a
PR
Davis (UT)
127.
12
Ethan Anderson
4:55.98a
SR
Ogden
128.
11
Ashton Hansen
4:56.21a
PR
Clearfield
129.
-
Santos Quintana
4:56.25a
PR
Unattached
130.
11
Jared Ferrin
4:56.57a
PR
Syracuse
131.
10
Mike Haven
4:56.61a
PR
Davis (UT)
132.
12
Stanley Robison
4:56.90a
PR
Provo
133.
11
Samuel Bennett
4:56.92a
PR
Jordan
134.
12
Kedric Palmer
4:56.94a
PR
Unattached
135.
10
Isaac Neuenschwander
4:57.06a
PR
Davis (UT)
136.
12
Connor Hansen
4:57.14a
PR
Springville
137.
12
Cade Mills
4:57.26a
PR
Corner Canyon
138.
-
Will Newell
4:57.29a
PR
Jordan
139.
-
Dylan Wolkins
4:57.35a
PR
Unattached
140.
12
Casey Chamberlain
4:57.39a
SR
American Fork
141.
-
Kyle Weldon
4:57.43a
PR
Unattached
142.
-
Ammon Beck
4:57.78a
PR
Spanish Fork
143.
10
Alex Rasmussen
4:57.80a
PR
Logan
144.
10
Spencer Bailey
4:57.86a
PR
Spanish Fork
145.
-
Brigham Ballard
4:58.35a
PR
Unattached
145.
-
Cody Madsen
4:58.35a
PR
Cottonwood
147.
11
Nathan Cook
4:58.41a
PR
Skyridge
148.
11
Jeddy Bennett
4:58.56a
SR
Jordan
149.
-
Ryan Jensen
4:58.74a
PR
Copper Hills
149.
10
Phillip Jiminez
4:58.74a
PR
Ogden
151.
11
Zach Dustin
4:58.85a
PR
Woods Cross
152.
-
Jedidiah Megargel
4:59.25a
PR
Westlake
153.
12
Wade Palmer
5:00.01a
PR
Pleasant Grove
154.
11
Koby Jensen
5:00.04a
PR
Skyridge
155.
-
Bradin Rohde
5:00.18a
PR
Skyridge
156.
12
Isaiah Nimmer
5:00.21a
SR
Timpanogos
157.
11
Josh Hall
5:00.60a
PR
Davis (UT)
158.
10
Talmage Ricks
5:00.82a
PR
Stansbury
159.
12
Joseph Gonzales
5:00.86a
SR
Bonneville (Ogden)
160.
-
Ethan Maxfield
5:00.96a
PR
Unattached
161.
-
Luke Douglas
5:01.28a
PR
Timpanogos
162.
-
Issac Willis
5:01.69a
PR
Timpview
163.
9
Kooper Dibb
5:01.77a
PR
American Fork
164.
-
Joseph Short
5:01.94a
PR
Unattached
165.
10
Andrew Roach
5:02.52a
PR
West
166.
12
Kalvin Stinger
5:02.64a
SR
Davis (UT)
167.
11
Wesley Thacker
5:02.66a
PR
Altamont
168.
10
Nathan Diggins
5:02.96a
PR
Hillcrest
169.
-
Charles Broberg
5:03.12a
PR
Timpview
170.
10
Brittan Gregson
5:03.32a
PR
Viewmont
171.
10
Andrew Pontious
5:03.57a
PR
Maple Mountain
172.
-
Reese McGrath
5:03.87a
PR
Park City
173.
Zachary McEwan
5:03.93a
Unattached
174.
10
Simon Mitchell
5:04.36a
PR
Davis (UT)
175.
9
Peter Evans
5:04.64a
PR
Pleasant Grove
176.
12
William Clark
5:04.66a
PR
Westlake
177.
12
Andrew Williams
5:04.81a
PR
Bountiful
178.
9
Tyler Johnson
5:05.30a
PR
Salem Hills
179.
10
Ryan Turner
5:05.37a
PR
Westlake
180.
9
Kage Hoon
5:05.78a
PR
Olympus
181.
-
Cameron Jacobs
5:05.95a
PR
Orem
182.
-
Seth Brown
5:06.00a
PR
Unattached
183.
11
Micha Christensen
5:06.30a
PR
Timpanogos
184.
-
Orange Peel
5:06.63a
PR
North Sanpete
185.
11
Dawson Peters
5:07.08a
PR
West Jordan
186.
-
Ben Nelson
5:07.77a
PR
Northridge
187.
So
Jerin Palmer
5:07.86a
PR
Unattached
188.
-
Tre Baca
5:07.90a
PR
Timpanogos
189.
12
Brecken Wiltbank
5:08.17a
PR
Lehi
190.
-
Daniel Sumsion
5:08.40a
PR
Layton
191.
-
Michael Moffat
5:08.41a
PR
Westlake
192.
-
Jacob Harris
5:08.59a
PR
Skyridge
193.
-
Kaden Bracken
5:08.62a
PR
Herriman
194.
11
Tanner Brown
5:08.69a
PR
Ogden
195.
-
Ethan Crandell
5:08.75a
PR
Orem
196.
9
Mitch Carter
5:08.87a
PR
Logan
197.
10
John Jensen
5:08.88a
PR
Maple Mountain
198.
-
Caleb Johnson
5:09.18a
PR
Corner Canyon
199.
11
Lincoln Nielsen
5:09.23a
PR
Davis (UT)
200.
11
Josh Dyal
5:09.40a
PR
Bingham
201.
11
Bradshaw Haack
5:09.71a
SR
Evanston Senior
202.
-
Cooper Boulton
5:10.02a
PR
Timpview
203.
-
Ben Dastrup
5:10.18a
PR
Corner Canyon
204.
-
Austin Saunders
5:10.28a
PR
Unattached
205.
10
Noah Suttlemyre
5:10.42a
PR
Syracuse
206.
11
Josh Turley
5:10.54a
SR
Maple Mountain
207.
-
Carson Hahn
5:10.70a
PR
Highland
208.
9
Gabe Nuttall
5:10.71a
PR
Woods Cross
209.
-
Teancum Greenwood
5:10.90a
PR
Timpanogos
210.
-
Jackson Taylor
5:11.10a
PR
Timpview
211.
12
Hunter Ramsey
5:11.11a
SR
Herriman
211.
7
Adam Mabey
5:11.11a
PR
Bountiful
213.
10
Spencer Hogan
5:11.74a
PR
Davis (UT)
214.
12
Brandon Johns
5:12.06a
PR
Unattached
215.
-
Jacob Cannegeiter
5:12.40a
PR
Provo
216.
12
Samuel Stearman
5:12.42a
PR
Timpanogos
217.
10
Micah Babcock
5:12.84a
Rock Springs
218.
12
Mason Olson
5:13.14a
PR
Spanish Fork
219.
-
Davin Thompson
5:13.33a
PR
Unattached
220.
-
Mckay Wells
5:13.52a
PR
Corner Canyon
221.
-
Miles Rosenberg
5:13.67a
PR
Unattached
222.
10
Chandler Engar
5:13.89a
PR
Hillcrest
223.
-
Jakob Dowdle
5:14.60a
PR
Bingham
224.
11
Ford Draper
5:14.87a
PR
Ogden
225.
10
Sam Boehm
5:14.90a
PR
Ogden
226.
-
Arda Calistark
5:15.14a
PR
Timpview
227.
12
Jayce Thompson
5:15.70a
PR
Millard
228.
-
Tyler Rhoads
5:16.01a
PR
Corner Canyon
229.
-
Tyler Seeley
5:16.23a
PR
Stansbury
230.
12
Elijah Clemence
5:16.55a
SR
Skyridge
231.
11
Justin Wood
5:17.15a
PR
Bountiful
232.
-
Matt Hindes
5:17.16a
PR
North Sanpete
233.
-
Luke Howell
5:17.22a
PR
Lehi
234.
9
Spencer Page
5:17.28a
PR
Provo
235.
-
Jeremy Ruebush
5:17.70a
PR
Stansbury
236.
12
Carver Wilcox
5:17.73a
PR
Syracuse
237.
9
Easton Foster
5:17.74a
PR
Logan
238.
12
Willis Allen
5:17.76a
PR
Cottonwood
239.
9
Caleb Chase
5:17.79a
PR
Davis (UT)
240.
9
Kade Hansen
5:17.89a
PR
Skyridge
241.
-
Micah Davidson
5:18.29a
PR
Bingham
242.
-
Carter Middleton
5:18.47a
PR
Timpview
243.
8
Isaac Halverson
5:18.48a
PR
Davis (UT)
244.
-
Jacob Gee
5:18.49a
PR
Unattached
245.
-
Spencer Greenwood
5:18.62a
PR
Orem
246.
-
Taylor Bauer
5:19.02a
PR
Timpanogos
247.
-
Daniel Leszynski
5:19.08a
PR
Unattached
248.
-
Kye Bradshaw
5:19.22a
PR
Springville
249.
12
Jonathan Croft
5:19.28a
PR
Hillcrest
250.
11
Scott Murphy
5:19.81a
PR
Bountiful
251.
9
Noah Draney
5:19.84a
PR
Star Valley
252.
-
Seth Helton
5:20.10a
PR
Kearns
253.
10
Nathan Taylor
5:20.25a
PR
Bountiful
254.
12
Hyrum Palmer
5:21.05a
PR
Davis (UT)
255.
10
Dominic McCall
5:22.33a
PR
Rock Springs
256.
9
Cole Harmon
5:22.43a
PR
Skyridge
257.
-
Andrade Christensen
5:22.55a
PR
Springville
258.
9
Connor Storrs
5:22.76a
PR
Skyridge
259.
-
Sheldon Vanover
5:22.98a
PR
Park City
260.
Paeton Scholes
5:23.13a
Unattached
261.
10
Kadyn Druce
5:23.23a
PR
Rock Springs
262.
-
Ehren Reichert
5:23.37a
PR
Olympus
263.
11
Hayden Fessler
5:23.44a
PR
Syracuse
264.
-
Bronson Dameron
5:23.68a
PR
Timpanogos
265.
-
Aidan Griffin
5:24.00a
PR
Herriman
266.
-
Carter Anderson
5:24.05a
PR
Westlake
267.
-
Brenden Brown
5:24.38a
PR
Unattached
268.
-
Kyler Westphal
5:25.05a
PR
Westlake
269.
-
Tyler Reese
5:25.35a
PR
Spanish Fork
270.
-
Mason McQuivey
5:25.74a
PR
Unattached
271.
9
Jackson Olsen
5:28.08a
PR
Woods Cross
272.
-
Trevor Jensen
5:28.09a
PR
Stansbury
273.
-
Ty Hawkes
5:28.91a
PR
Westlake
274.
-
Jack Jorgensen
5:29.11a
PR
Park City
275.
11
Paul Myers
5:29.64a
PR
Herriman
276.
9
James Christian
5:29.68a
PR
Woods Cross
277.
-
Ethan Ancell
5:30.27a
PR
Unattached
278.
-
Don Sharp
5:30.62a
PR
Riverton
279.
-
Scott Orton
5:30.76a
PR
Star Valley
280.
-
Kyle Blomquist
5:30.80a
PR
Westlake
281.
9
Jacob Stevenson
5:31.21a
PR
Bountiful
282.
-
Lucas Terry
5:31.44a
PR
Unattached
283.
-
Danny Vance
5:31.52a
PR
Unattached
284.
11
Brandon Sepos
5:32.32a
SR
Evanston Senior
285.
-
Daniel Buckley
5:33.00a
PR
Spanish Fork
286.
-
Timothy Bradford
5:33.02a
PR
Logan
287.
12
Bryan Kingston
5:33.46a
PR
Woods Cross
288.
-
Gavin Wiltbank
5:33.58a
PR
Lehi
289.
11
Max Bailey
5:33.71a
PR
Ogden
290.
9
Thomas Murphy
5:33.74a
PR
Rock Springs
291.
-
Joseph Raff
5:35.67a
PR
Westlake
292.
10
Hunter Call
5:35.97a
PR
Stansbury
293.
-
Andy Pinkas
5:35.98a
PR
Ogden
294.
-
Jonathan Salcedo
5:36.15a
PR
Kearns
295.
-
Luke Briggs
5:36.59a
PR
Riverton
295.
10
Joseph Dean
5:36.59a
PR
West Jordan
297.
-
Alejandro Tovar
5:36.81a
PR
Timpanogos
298.
10
Sheadon Loomis
5:38.62a
PR
Syracuse
299.
-
Lucas Hoeksema
5:40.93a
SR
Park City
300.
Chris Hunter
5:41.03a
Unattached
301.
-
David Da Silva
5:41.95a
PR
Riverton
302.
-
Grayson Milne
5:42.74a
PR
Corner Canyon
303.
11
Finley Pinkas
5:43.74a
Ogden
304.
-
Caelen Oldman
5:44.90a
Riverton
305.
-
Jayden Olson
5:45.03a
PR
Corner Canyon
306.
-
Jordan Gonzalez
5:46.27a
PR
Hillcrest
307.
9
Greg Canals
5:46.41a
PR
Hillcrest
308.
10
Gavin Cannon
5:46.61a
PR
Riverton
309.
12
Alan Andrade
5:46.87a
PR
Hillcrest
310.
-
James Wheeler
5:47.80a
PR
Unattached
311.
-
Kobe Lee
5:47.86a
PR
Provo
312.
-
Samuel Shaw
5:48.32a
PR
Timpanogos
313.
-
Harrison Duersch
5:48.41a
PR
Unattached
314.
-
Soren Mickelson
5:49.25a
PR
Unattached
315.
-
Caden Olsen
5:49.27a
PR
Unattached
316.
-
Connor Campbell
5:50.22a
PR
Park City
317.
12
Asael Horne
5:51.03a
SR
Olympus
318.
-
Samuel Brinkerhoff
5:51.77a
PR
Maple Mountain
319.
10
Bryson Cragun
5:51.85a
SR
Box Elder
320.
-
Seth Velasquez
5:52.74a
PR
Timpanogos
321.
9
Landon Bott
5:52.78a
PR
Woods Cross
322.
-
Vinicius Bilar
5:53.50a
PR
Riverton
323.
-
Merrick Watts
5:53.51a
PR
Unattached
324.
10
Malachi Cannon
5:53.76a
SR
Riverton
325.
-
Nate Neyman
5:53.83a
PR
Corner Canyon
326.
-
Thomas Pugh
5:54.23a
PR
Corner Canyon
327.
10
Adam Griffin
5:54.69a
PR
Syracuse
328.
-
Bryant Robertson
5:54.75a
PR
Lehi
329.
-
Dax Hernandez
5:55.12a
PR
Optimal Performance
330.
-
Garland Ledbetter
5:55.16a
PR
Cottonwood
331.
-
Hazin Bennett
5:55.61a
PR
Syracuse
332.
9
Josh Strgar
5:55.95a
PR
Star Valley
333.
-
John Askew
5:55.97a
PR
Corner Canyon
334.
11
Jason Thornell
5:56.03a
PR
Woods Cross
335.
-
Jared Memmott
5:57.19a
PR
Corner Canyon
336.
-
Charlie Miner
5:57.44a
PR
Olympus
337.
10
Andrew Hess
5:57.47a
SR
Bountiful
338.
10
Jonas Jorgensen
5:57.57a
PR
Hillcrest
339.
-
Jared Smith
5:57.77a
PR
Bountiful
340.
Samuel Hansen
5:58.29a
Unattached
341.
-
Ozkar Jensen
5:58.99a
PR
Westlake
342.
9
Edmon Huang
5:59.12a
PR
Rock Springs
343.
-
Greg Sherwin
5:59.64a
PR
Green River
344.
-
Cody Shock
5:59.74a
PR
Westlake
345.
-
Harrison Paas
6:00.88a
PR
Park City
346.
9
Sam White
6:01.15a
PR
Bountiful
347.
-
David Dastrup
6:01.62a
PR
Unattached
348.
10
Ben Larson
6:03.85a
PR
Cottonwood
349.
12
Dallin Jenkins
6:04.17a
SR
Olympus
350.
10
Josh Mancill
6:05.57a
PR
Syracuse
351.
-
Julian Koch
6:06.57a
PR
Riverton
352.
10
Tyson Slater
6:06.83a
SR
Bonneville (Ogden)
353.
-
Eduardo Lopez
6:08.21a
PR
Kearns
354.
-
Tyler Eldredge
6:09.01a
PR
Riverton
355.
Tyler Martin
6:09.36a
Unattached
356.
12
Joshua Carlson
6:10.41a
PR
Timpanogos
357.
-
Kenny Briggs
6:11.96a
PR
Riverton
358.
Jaycek Norris
6:15.91a
Unattached
359.
11
Matthew Case
6:16.87a
SR
Westlake
360.
10
Nick Morgan
6:17.19a
PR
Skyridge
361.
-
Cannon Watson
6:17.27a
PR
Corner Canyon
362.
11
John Hess
6:19.58a
PR
Bountiful
363.
-
Bryson McNair
6:20.38a
PR
Unattached
364.
-
Collin Browne
6:20.90a
PR
Timpanogos
365.
12
Liam Harms
6:21.13a
SR
Riverton
366.
-
Joseph Evans
6:22.13a
PR
Unattached
367.
-
Anthony Petsche
6:22.21a
PR
Riverton
368.
-
Taylor Messel
6:22.96a
PR
Herriman
369.
-
Cole LaTour
6:28.97a
PR
Corner Canyon
370.
-
Logan Maxfield
6:29.08a
PR
Riverton
371.
12
Coulter Gill
6:29.25a
PR
Maple Mountain
372.
11
Lance Stubbs
6:34.31a
PR
Spanish Fork
373.
-
Matthew Jordan
6:39.89a
PR
Olympus
374.
-
Nathan Boone
6:39.90a
PR
Cottonwood
375.
-
Andrew Coffman
6:48.15a
PR
Maple Mountain
376.
-
Luke Capener
7:27.58a
PR
Corner Canyon
4x800 Relay
Varsity
- Finals
x
1.
Bridger Altice
Anthony Jacobo
Cade Koldewyn
Max Wehrli
8:20.61a
Northridge
2.
Logan Anderson
Jordan Gibson
Obediah Megargel
Grayson Walker
8:26.19a
Westlake
3.
Relay Team
8:30.00a
Timpanogos
4.
Relay Team
8:34.48a
Springville
5.
Jared Ferrin
Kaden Franklin
Drew Hogan
Lance Mecham
8:41.09a
Syracuse
6.
Dallin Mason
Daniel Mason
Dalton Mortensen
Ethan Mabey
8:52.38a
Bountiful
7.
Eli Day
Nate Day
Coleman Johnston
Jayden Orbezua Black
8:55.18a
Cottonwood
8.
Jeddy Bennett
Samuel Bennett
Will Newell
Chandler Glauser
8:58.70a
Jordan
9.
Aaron Connelly
Sean Fraser
Zach McEwan
Joseph Short
9:28.79a
Hunter
10.
Relay Team
9:32.30a
Springville
11.
Alec Keith
Jacob Cannegeiter
Spencer Page
Creed Robertson
9:35.49a
Provo
12.
Adam Mabey
Daniel Leszynski
Nathan Taylor
Andrew Williams
9:38.33a
Bountiful
13.
Brage Anderson
Matt Hindes
Orange Peel
Wyatt Roberts
9:58.24a
North Sanpete
14.
Hayden Fessler
Noah Suttlemyre
Chris Topham
Carver Wilcox
10:04.77a
Syracuse
15.
Christopher Allred
Andrew Blackham
Fernando Bickley
Hite Stromberg
10:07.13a
Ogden
16.
Relay Team
10:36.67a
Bountiful
Shot Put
- 12lb
Varsity
- Finals
x
1.
-
Kade Harrop
47-03.50
PR
Unattached
2.
11
Jared Brown
43-10.00
PR
Stansbury
3.
11
Samuel Hansen
43-05.00
Syracuse
4.
12
Ryan Wilding
42-11.75
PR
Salem Hills
5.
-
Jayden Barnum
42-07.00
PR
Salem Hills
6.
-
Tevita Leetham
41-08.75
PR
West Jordan
7.
12
Matthew Geary
41-08.00
PR
Evanston Senior
8.
12
Angel Garcia
41-04.50
PR
Tooele
9.
12
Alex Knudsen
39-11.75
Maple Mountain
10.
10
Gavin Beierle
39-06.00
Herriman
11.
12
Brock Rigby
39-04.75
PR
Evanston Senior
12.
11
David Martinez
39-04.50
PR
Green River
13.
11
Ethan Henderson
39-00.50
PR
Northridge
14.
11
Zach Geffre
38-11.00
SR
Rock Springs
15.
12
Damian Hawkins
38-09.25
PR
Evanston Senior
16.
-
Brinton Paulson
38-07.75
PR
Orem
17.
11
Bridger Barker
38-04.50
Evanston Senior
18.
11
James Reich
38-00.75
Hillcrest
19.
12
Xakai Harry
38-00.25
PR
Davis (UT)
20.
-
Houser Tyeer
37-11.25
PR
Highland
21.
11
Javier Moreno
37-06.50
PR
Rock Springs
22.
-
Ethan Perez
37-02.00
PR
Timpanogos
23.
-
Joey Mariteragi
36-11.00
PR
Unattached
24.
10
Jesus Quintero
36-10.50
PR
Evanston Senior
25.
-
Brennan Sullivan
36-09.50
Riverton
26.
11
Jake Asplund
36-00.00
Davis (UT)
27.
12
Ryan Gomez
35-11.00
Evanston Senior
28.
-
Jared Stacey
35-02.25
PR
Iron Athleti
29.
11
Christian Johnson
35-00.00
PR
Skyridge
30.
12
Placido Mena
34-09.00
PR
Green River
31.
10
Tito Mena
34-07.00
PR
Green River
32.
10
Met Gallegos
34-04.50
Evanston Senior
33.
-
Tanner Schulz
33-06.50
PR
Green Canyon
34.
11
Nicholas Medina
33-03.00
Herriman
35.
12
Cooper Martin
33-02.75
PR
Evanston Senior
36.
-
Logan Davidson
33-01.00
PR
Iron Athleti
37.
-
Sam Owens
32-05.50
PR
Davis (UT)
38.
-
Holden Yorgason
32-03.00
Riverton
39.
11
Alex Remington
32-02.75
Davis (UT)
40.
-
Jackson Pingel
32-02.25
PR
Unattached
41.
10
Jacob Mcmurtrey
32-00.00
PR
Evanston Senior
42.
12
Tanner Bell
31-04.00
PR
Evanston Senior
43.
9
Parker Boggess
31-00.00
PR
Hillcrest
44.
-
Levi Johansen
30-10.00
PR
Unattached
45.
-
Daymian Nicksich
29-08.50
PR
Evanston Senior
46.
11
Travis Sergent
29-04.00
Syracuse
47.
-
Jet Johnson
28-00.75
PR
Timpanogos
48.
10
Nathan Cobabe
26-10.00
Lehi
49.
10
Noah Vanvleet
26-06.75
PR
Evanston Senior
50.
10
Ty Alcorn
26-01.50
PR
Green River
51.
-
Braedan Black
26-00.00
PR
Riverton
52.
11
Nathan Younce
24-10.00
Evanston Senior
53.
12
Andrew Williams
22-05.00
PR
Bountiful
54.
10
Alex Williams
20-10.50
Bountiful
55.
-
Daniel Taylor
20-03.50
PR
Iron Athleti
56.
-
Justin Rowley
18-03.50
PR
Timpanogos
--
11
Chase Renstrom
FOUL
Davis (UT)
High Jump
Varsity
- Finals
x
1.
11
Jarom Smith
6-02.00
PR
Unattached
2.
10
Kale Thomas
6-02.00
PR
Davis (UT)
3.
-
Logan Tittle
5-10.00
PR
Fremont
4.
-
Miles Wilcox
5-08.00
PR
Lehi
4.
10
Brody McKinnon
5-08.00
Logan
6.
12
Kayden Hossfield
5-08.00
PR
Olympus
7.
12
Kyle Henderson
5-08.00
Uintah
8.
-
Mitchell Miles
5-08.00
PR
Timpanogos
9.
17-18
Joshua Hartvigsen
5-08.00
PR
Cheetahs Track Club
10.
-
Alex Delaney
5-06.00
PR
Olympus
10.
11
Rex Graham
5-06.00
PR
Highland
12.
12
Allan Ahanonu
5-04.00
West Jordan
12.
-
John Rackhum
5-04.00
PR
Timpanogos
--
10
Nathan Cobabe
NH
Lehi
--
11
Michael Pearson
NH
Timpview
--
9
Micheal Bettelyoun
NH
Rock Springs
--
10
Emmanuel Odogwu
NH
Rock Springs
--
11
Brandon Sepos
NH
Evanston Senior
--
-
Justin Renard
NH
Evanston Senior
--
-
Trenton James
NH
Riverton
Pole Vault
Varsity
- Finals
x
1.
12
Ethan MacKay
14-00.00
PR
Spanish Fork
2.
11
Robbie Walker
13-06.00
PR
Riverton
3.
12
Harlan Benedict
13-06.00
PR
Evanston Senior
4.
-
Trenton James
13-00.00
PR
Riverton
5.
-
Bridger Kimber
12-06.00
PR
Lander Valley
6.
11
Colton Schmitz
12-06.00
SR
Copper Hills
7.
12
Collin Shill
12-00.00
PR
Davis (UT)
8.
12
Garett MacArthur
12-00.00
PR
Fremont
9.
-
Nathan Motherway
11-00.00
PR
Lander Valley
9.
10
Bryant McMullin
11-00.00
PR
Utah Pole Vault Acad...
11.
12
Trevor Coombs
10-06.00
PR
Fremont
11.
12
Vance Madsen
10-06.00
PR
Rock Springs
11.
-
Joshua Park
10-06.00
PR
Riverton
14.
11
Cris Periman
9-10.00
Evanston Senior
15.
-
Dallin Riley
9-02.00
PR
Utah Pole Vault Acad...
--
-
Chris Topham
NH
Syracuse
--
-
Dallin White
NH
Davis (UT)
--
-
Holden Yorgason
NH
Riverton
--
11
Hayden Conrad
NH
Davis (UT)
--
Micah Yerman
NH
Unattached
Long Jump
Varsity
- Finals
x
1.
17-18
Joshua Hartvigsen
22-09.25
PR
Cheetahs Track Club
2.
-
William Prettyman
22-07.75
Cheetahs Track Club
3.
12
Xakai Harry
22-07.50
SR
Davis (UT)
4.
12
Allan Ahanonu
22-00.50
West Jordan
5.
12
Kayden Hossfield
21-06.00
Olympus
6.
Immanuel Brown
20-04.00
Optimal Performance
6.
12
Kyle Cacho
20-04.00
Green River
8.
12
Hunter Hansen
20-03.00
Rock Springs
9.
-
Trenton Maurer
20-02.00
Iron Athleti
Long Jump
Varsity
- Prelims
x
1.
-
William Prettyman
22-07.75
SR
Cheetahs Track Club
2.
17-18
Joshua Hartvigsen
22-05.50
Cheetahs Track Club
3.
12
Xakai Harry
22-03.00
Davis (UT)
4.
12
Allan Ahanonu
22-00.50
PR
West Jordan
5.
12
Kayden Hossfield
20-09.00
Olympus
6.
12
Kyle Cacho
20-04.00
Green River
6.
Immanuel Brown
20-04.00
Optimal Performance
8.
12
Hunter Hansen
20-03.00
PR
Rock Springs
9.
-
Trenton Maurer
20-02.00
PR
Iron Athleti
10.
-
Jarod Berg
20-01.75
PR
Unattached
11.
12
Kyle Henderson
19-11.00
PR
Uintah
12.
11
Dylan Hayes
19-07.00
PR
Pleasant Grove
13.
10
Brody McKinnon
19-04.00
Logan
14.
-
Liam Post
19-03.00
PR
Utah Sprint Academy
15.
-
Jordan McCann
19-01.50
PR
Unattached
16.
12
Scott Davies
19-01.25
PR
Syracuse
17.
10
Wyatt Curnow
18-11.00
Viewmont
17.
11
Jarom Smith
18-11.00
PR
Unattached
19.
10
Kale Thomas
18-10.50
PR
Davis (UT)
20.
-
Ashton Enrriques
18-09.50
PR
Club Walker
21.
-
Jalen Smith
18-09.00
PR
Lehi
22.
11
Rex Graham
18-07.50
PR
Highland
23.
-
Gabriel Dayton
18-04.50
PR
Unattached
24.
12
Justin Wilford
18-04.00
PR
Lehi
25.
-
Tanner Cleverly
18-03.00
PR
Unattached
26.
12
Seth Lester
18-00.00
PR
Evanston Senior
27.
-
Mosiah Worth
17-11.00
PR
Iron Athleti
27.
-
Trenton James
17-11.00
PR
Riverton
29.
9
Destry Stevenson
17-10.00
PR
Rock Springs
30.
-
Alex Delaney
17-09.00
PR
Olympus
31.
12
Ryan Miller
17-07.00
PR
Copper Hills
32.
10
Seth Hymas
17-06.00
Rock Springs
32.
11
Lincoln Nielsen
17-06.00
SR
Davis (UT)
34.
-
Alex Preston
17-04.50
PR
Woods Cross
35.
12
Ryan King
17-03.00
Woods Cross
36.
12
Drew Grossnickle
17-02.00
Rock Springs
37.
10
Justus Bradley
17-00.00
PR
Juab
38.
-
Bodie Bostwick
16-11.00
PR
Unattached
39.
Nicholas Hulet
16-10.50
Iron Athleti
40.
10
Dylan Christopherson
16-10.00
Rock Springs
41.
12
Rylan Elwood
16-08.75
Woods Cross
42.
12
Westin Blanford
16-08.50
PR
West Jordan
43.
-
Will Mumme
16-07.50
Riverton
44.
-
Liam Hanrahan
16-00.50
PR
Park City
45.
11
Michael Pearson
15-11.00
Timpview
45.
-
Kanon Ramirez
15-11.00
PR
Spanish Fork
45.
11
Jarrod Shoemaker
15-11.00
PR
Green River
48.
-
Noah Russon
15-08.00
PR
Woods Cross
49.
-
Andrew Riley
15-07.50
PR
Copper Hills
50.
10
Coltin Fletcher
15-04.00
PR
Juab
50.
-
Justin Renard
15-04.00
PR
Evanston Senior
52.
-
Canyon Mills
15-02.00
PR
Lehi
53.
-
Drew Wilson
15-01.50
PR
Olympus
54.
10
Bryson Greymountain
14-09.50
PR
Green River
55.
12
Sam Sanchez
14-04.00
PR
Evanston Senior
56.
-
Dallin White
14-03.00
PR
Davis (UT)
56.
-
Cameron Kitchen
14-03.00
PR
Green River
58.
11
Dalan Long
14-00.00
PR
Syracuse
59.
-
Malcolm Spoonhunter
13-01.50
Riverton
60.
-
Dwight Whitaker
12-03.00
PR
Lehi
61.
-
Evin Hansen
11-04.00
PR
Green River
--
-
Miles Wilcox
ND
Lehi
--
-
Quinn Johnson
ND
Riverton
--
11
Cortland Adair
ND
Northridge
Triple Jump
Varsity
- Finals
x
1.
12
Kyle Henderson
40-04.00
PR
Uintah
2.
12
Kyle Cacho
40-01.50
PR
Green River
3.
-
Jalen Smith
39-01.50
PR
Lehi
4.
10
Brody McKinnon
39-00.00
PR
Logan
5.
11
Rex Graham
38-08.50
PR
Highland
6.
12
Scott Davies
38-06.00
PR
Syracuse
7.
12
Seth Lester
37-06.00
PR
Evanston Senior
8.
10
Jamin Barker
36-09.50
PR
Evanston Senior
9.
10
Emmanuel Odogwu
36-04.00
SR
Rock Springs
10.
-
Alex Preston
36-03.50
PR
Woods Cross
11.
-
Trenton James
36-00.00
PR
Riverton
12.
11
DAngelo White
34-11.50
PR
Syracuse
13.
10
Tyler Oustrich
34-01.50
PR
Lehi
14.
12
Ryan King
32-09.50
PR
Woods Cross
15.
9
Micheal Bettelyoun
32-08.50
PR
Rock Springs
16.
11
Dalan Long
32-04.00
PR
Syracuse
400 Meters
Varsity
- Finals
x
1.
11
Meghan Hunter
54.11a
PR
Provo
2.
12
Emily Ellis
57.74a
SR
Lone Peak
3.
17-18
Jasie York
58.03a
PR
Gold Medal Athletics
4.
9
Alison Richter
59.41a
PR
Lone Peak
5.
12
Becky Swanson
59.44a
PR
Davis (UT)
6.
11
Aniya Bobo
59.78a
PR
Weber
7.
-
Myley Alexander
59.88a
PR
Gold Medal Athletics
8.
-
Jada Crockett
1:00.26a
PR
Blaze Track Club
9.
-
Rachael Hunt
1:00.85a
PR
Gold Medal Athletics
10.
11
Larissa Dabb
1:01.21a
PR
Gold Medal Athletics
11.
10
Laura Lundahl
1:01.28a
PR
Lone Peak
12.
17-18
Aubree Cheney
1:01.37a
PR
Gold Medal Athletics
13.
12
Haylee Mather
1:01.43a
PR
Riverton
14.
10
Alyssa Bedard
1:01.48a
PR
Rock Springs
15.
17-18
Siva Pontvianne
1:01.79a
PR
Mercury Track of Utah
16.
11
Alee Richards
1:01.86a
PR
Riverton
17.
11
Jenae Ramirez
1:01.94a
SR
Rock Springs
18.
-
Kelli Holiday
1:02.10a
PR
Unattached
19.
-
Willa Gibson
1:02.24a
PR
Cheetahs Track Club
20.
10
Shelby Andrewsen
1:02.69a
PR
Gold Medal Athletics
21.
12
Ansley Tueller
1:02.72a
PR
Box Elder
21.
17-18
Lauren Grace Wunderli
1:02.72a
Gold Medal Athletics
23.
-
Ashley Rookstool
1:02.79a
SR
Maple Mountain
24.
10
Brinley Hess
1:02.80a
PR
Gold Medal Athletics
25.
10
Shaunti Longfellow
1:02.93a
PR
Rock Springs
26.
12
McKenzi Davison
1:02.94a
PR
Green River
27.
12
Bailee Radakovich
1:03.10a
SR
Rock Springs
28.
-
JuliaKay O'Neill
1:03.16a
PR
Unattached
29.
-
Avery Baldwin
1:03.60a
PR
Unattached
29.
15-16
Jade Wimmer
1:03.60a
PR
Gold Medal Athletics
31.
13-14
Lucie Prettyman
1:03.61a
PR
Cheetahs Track Club
32.
12
Katie Duckworth
1:03.70a
PR
Olympus
32.
-
Rachael Reeder
1:03.70a
PR
Unattached
34.
12
Ali Lange
1:03.86a
SR
Rock Springs
35.
11
Trinity Hill
1:03.97a
PR
Optimal Performance
36.
-
Makayla Lawson
1:04.12a
PR
Riverton
36.
12
Sage Chatterton
1:04.12a
PR
Olympus
38.
12
Claire Johnson
1:04.19a
PR
Lone Peak
39.
10
Rhys Brandt
1:04.46a
PR
Rock Springs
40.
-
Linzy Flinders
1:04.50a
PR
North Sanpete
41.
15-16
Anne Coon
1:04.54a
PR
Mercury Track of Utah
42.
11
Ashlyn Belliston
1:04.61a
PR
Lone Peak
43.
12
Kiana Hall
1:04.85a
PR
Davis (UT)
44.
10
Gentry Pierce
1:04.88a
PR
West Jordan
45.
-
Brilee Pontius
1:04.95a
PR
Westlake
46.
10
Sarah Buening
1:05.05a
PR
Bingham
47.
10
Emma Reeves
1:05.37a
PR
Gold Medal Athletics
48.
-
Rachel Bartold
1:05.66a
PR
Spanish Fork
49.
-
Kayla Burton
1:05.75a
PR
Kearns
50.
Gabbi Uboli
1:06.04a
Optimal Performance
51.
-
Morgan Beckstead
1:06.19a
PR
Unattached
52.
-
Taylor Ek
1:06.33a
PR
Kearns
53.
9
Sophia Dellapenta
1:06.35a
PR
West
54.
11
Lexie Demander
1:06.67a
PR
Evanston Senior
55.
12
Demi Sintz
1:06.79a
SR
Bingham
56.
11
Carley Julander
1:06.83a
PR
Box Elder
57.
12
Jaitlyn Pettit
1:07.00a
SR
Riverton
58.
-
Sadie Adamson
1:07.53a
PR
Unattached
59.
-
Lauren Adams
1:07.74a
PR
Bonneville (Ogden)
60.
10
Bailee Gillies
1:07.76a
PR
Timpanogos
61.
10
Hanna Griffith
1:07.83a
PR
Northridge
62.
12
Ashlyn Redfearn
1:07.92a
SR
Snow Canyon
63.
12
Emilee Benedict
1:08.49a
SR
Evanston Senior
64.
-
Mikaela Ponce
1:08.60a
PR
Davis (UT)
65.
-
Kayla Rose
1:09.22a
PR
Utah Sprint Academy
66.
12
Emelia Fetzer
1:09.60a
PR
Kearns
67.
-
Brynna Shale
1:09.68a
PR
Unattached
68.
-
Gracie Laney
1:09.81a
Logan
69.
11
Emily Terry
1:10.17a
PR
Woods Cross
70.
-
Caeli Sherman
1:10.19a
PR
Blaze Track Club
71.
10
Olivia Mortensen
1:10.58a
PR
Bountiful
72.
9
Chloe Caldwell
1:10.72a
PR
Ogden
73.
12
Emily Bluth
1:10.85a
PR
Riverton
74.
9
Rebecca Cornell
1:10.90a
PR
Provo
75.
12
Sydney Garner
1:10.91a
SR
Bonneville (Ogden)
76.
Kenzie Petersen
1:11.00a
Unattached
77.
11
Rose Oveson
1:11.03a
PR
Juab
78.
10
Bradlie Hunsaker
1:11.40a
SR
Rock Springs
79.
-
Kaitlyn Hemond
1:11.49a
PR
Unattached
80.
-
KapriAnna Boggess
1:11.64a
PR
Salem Hills
81.
10
Amanda Dickson
1:11.65a
PR
West Jordan
82.
-
Camryn Kennedy
1:11.79a
PR
Blaze Track Club
83.
-
Janee Hunt
1:11.91a
PR
Green River
84.
-
Heather Hill
1:12.05a
PR
Layton
85.
10
Andi Longfellow
1:12.34a
PR
Rock Springs
86.
10
Mary Hanks
1:12.46a
PR
Bountiful
87.
-
Kamora Wayman
1:13.30a
PR
Unattached
88.
11
Emma Blodgett
1:13.52a
PR
Bountiful
89.
11
Caroline Gottfredson
1:13.77a
PR
Ogden
90.
-
Charley Allred
1:13.87a
PR
Ogden
91.
10
Amanda Gessel
1:14.07a
PR
Northridge
92.
12
Shayla LeMay
1:14.14a
PR
Bountiful
93.
-
Deborah Steggell
1:14.19a
PR
Timpanogos
94.
-
Aubrey Passey
1:14.80a
PR
Skyridge
95.
9
Pearl Marden
1:15.48a
PR
Ogden
96.
-
Emily Kajma
1:15.65a
PR
Kearns
97.
-
Chloe Overman
1:15.70a
PR
Timpanogos
98.
-
Sierra Enriquez
1:15.83a
PR
Provo
99.
-
Kossian Newell
1:16.74a
PR
Kearns
100.
12
Brinlee McFarlane
1:17.25a
SR
Rock Springs
101.
-
Kira Chatterton
1:18.47a
PR
Olympus
102.
-
Hannah Jorgensen
1:19.16a
PR
Provo
103.
-
Lindsey Bakes
1:21.61a
PR
Woods Cross
104.
-
Ashley Lee
1:22.75a
PR
Davis (UT)
--
12
Gwyn Romrell
DQ
Riverton
--
-
Annelise Farnes
DNF
Woods Cross
1600 Meters
Varsity
- Finals
x
1.
9
Carlee Hansen
5:04.86a
PR
Woods Cross
2.
11
Abby Jensen
5:10.12a
PR
Westlake
3.
12
McKenna Lee
5:13.06a
SR
Weber
4.
11
Kalii Caldwell
5:14.47a
PR
Ogden
5.
12
Micaela Rivera
5:15.20a
SR
Herriman
6.
Alexis Wright
5:15.59a
Unattached
7.
11
Ellie Lundgreen
5:17.83a
PR
Davis (UT)
8.
12
Kennedy Powell
5:18.14a
SR
Union
9.
11
Karli Branch
5:19.82a
PR
Corner Canyon
10.
10
Porshe Eismann
5:20.33a
PR
Westlake
11.
12
Annicka Perry
5:20.88a
PR
Maple Mountain
12.
12
Taylor Viertel
5:21.10a
PR
Timpanogos
13.
11
Abby Rasmussen
5:21.40a
PR
Olympus
14.
12
Madi Moffitt
5:21.49a
PR
Gold Medal Athletics
15.
-
Madelyn Boulton
5:22.50a
PR
Timpview
16.
12
Nicole Sheridan
5:22.60a
PR
Pleasant Grove
17.
11
Mya McKown
5:23.06a
PR
Pleasant Grove
18.
-
Alexis Watson
5:23.19a
PR
Unattached
19.
11
Alicia Halverson
5:23.40a
PR
Davis (UT)
20.
12
Kiana Campbell
5:23.74a
PR
Maple Mountain
20.
-
Kate Richardson
5:23.74a
PR
Unattached
22.
10
Kate Thomas
5:23.91a
PR
Olympus
23.
-
Anna Martin
5:24.98a
PR
Lehi
24.
11
Michelle Christian
5:25.07a
PR
Woods Cross
25.
12
Haley Tanne
5:25.78a
SR
Pleasant Grove
26.
-
Annabeth Templeman
5:26.78a
PR
Unattached
27.
9
Bonita Gray
5:28.24a
PR
Ogden
28.
12
Faith Wagstaff
5:28.29a
PR
Woods Cross
29.
12
Sarah Waddoups
5:28.72a
SR
Davis (UT)
30.
-
Zoe Hales
5:29.61a
PR
Unattached
31.
10
Sydney Hedquist
5:30.48a
PR
Davis (UT)
32.
9
Jacie Angell
5:32.06a
PR
Star Valley
33.
12
Aleahlani Farnsworth
5:32.19a
PR
Maple Mountain
34.
12
Skye Jeppson
5:32.59a
SR
Pleasant Grove
35.
11
Victoria Galley
5:32.84a
PR
Bingham
36.
10
Makenna Harbertson
5:33.07a
PR
Pleasant Grove
37.
-
Trisha Thompson
5:33.11a
PR
Unattached
38.
11
Brittany Barton
5:33.17a
PR
Evanston Senior
39.
10
Brooke Mashburn
5:34.32a
PR
Timpanogos
40.
11
Emmy Heywood
5:34.70a
PR
Star Valley
41.
Anna Safnord
5:34.96a
Unattached
42.
10
Shaunti Longfellow
5:35.16a
PR
Rock Springs
43.
-
Samantha Stokes
5:35.35a
PR
American Fork
44.
11
Ella Park
5:35.61a
PR
Unattached
45.
-
Sidney Preator
5:35.84a
PR
Timpanogos
46.
-
Lily Nettesheim
5:35.87a
PR
American Fork
47.
10
Ruth Wright
5:36.06a
SR
Davis (UT)
48.
11
Madison Hess
5:36.24a
PR
American Fork
49.
12
Tess McInelly
5:36.53a
SR
Maple Mountain
50.
-
Eliza Sybrowski
5:37.38a
PR
Timpview
51.
12
Meg Nielsen
5:37.62a
SR
Herriman
52.
11
Sheilah Cheruiyot
5:38.10a
PR
Wasatch Academy
53.
-
Hailey Hess
5:38.14a
PR
American Fork
54.
12
Kate Stuart
5:40.01a
PR
Davis (UT)
55.
12
Ashley Rothaug
5:40.24a
PR
Maple Mountain
56.
10
Abby Barrus
5:40.38a
PR
Westlake
57.
12
Liza Greene
5:40.96a
PR
Park City
58.
12
Brittin Roth
5:41.25a
PR
Westlake
59.
10
Emma Barnett
5:41.51a
PR
Olympus
60.
12
Allison Rowley
5:41.66a
PR
Westlake
61.
12
Kate Koger
5:41.86a
PR
Maple Mountain
62.
10
Ashley Lagat
5:42.24a
PR
Wasatch Academy
63.
10
Danielle Shock
5:42.70a
PR
Westlake
64.
11
Maura Williams
5:42.82a
PR
Juab
65.
11
Mackenzie Hess
5:42.98a
PR
American Fork
66.
12
Jennifer Farfan
5:43.01a
PR
West Jordan
67.
-
Ashlea Larson
5:43.50a
PR
Riverton
68.
11
Alena Starks
5:43.52a
SR
Weber
69.
11
Jennica Robinson
5:44.35a
SR
Davis (UT)
70.
-
Megan Myers
5:44.37a
PR
Cottonwood
71.
9
Abby Benson
5:44.77a
PR
Timpanogos
72.
11
Abi Waddoups
5:45.63a
SR
Davis (UT)
73.
12
Cassie Johnsen
5:45.90a
SR
Olympus
74.
11
Roselind Schraedel
5:45.94a
PR
Davis (UT)
75.
-
Alexia Larsen
5:46.44a
PR
Corner Canyon
76.
-
Elena Allen
5:46.62a
PR
Stansbury
77.
12
Sage Chatterton
5:46.67a
SR
Olympus
78.
11
Shelbie Hickman
5:46.98a
PR
Timpanogos
79.
9
Hannah Shuler
5:47.13a
PR
Rock Springs
80.
8
Kenna Holiday
5:47.21a
PR
Cody
81.
-
Mackay Hardy
5:47.22a
PR
Unattached
82.
12
Sidney Shock
5:47.24a
PR
Westlake
83.
11
Breila Fuller
5:47.30a
SR
Evanston Senior
84.
10
Regan Abbott
5:47.43a
PR
Northridge
85.
11
Eliza Lindstrom
5:47.70a
PR
Salem Hills
86.
12
Sadie Taylor
5:48.02a
PR
Timpview
87.
10
Kate Allred
5:48.07a
PR
Ogden
88.
12
Jessica Peterson
5:48.12a
SR
Bonneville (Ogden)
89.
-
Jaden Singleton
5:48.37a
PR
Corner Canyon
90.
-
Cassidy Elmont
5:48.45a
PR
American Fork
91.
-
Camille Breiholz
5:48.47a
PR
Park City
92.
11
Lacey Johnson
5:48.90a
PR
Pleasant Grove
93.
9
Eliza Beazer
5:49.46a
PR
Stansbury
94.
-
Brooklyn Hopkins
5:50.50a
PR
American Fork
95.
-
Brooke Holiday
5:50.92a
PR
Cody
96.
11
Brooke Larson
5:50.94a
SR
Ogden
97.
-
Shelby Archer
5:51.03a
PR
Unattached
98.
11
Brook Stratton
5:51.22a
PR
American Fork
99.
12
Brynlee Harmon
5:51.28a
PR
Skyridge
100.
-
Paige Rousey
5:51.40a
PR
Herriman
101.
-
Shayla Hendricks
5:51.58a
PR
American Fork
102.
10
Tilly Vasquez
5:51.97a
PR
Davis (UT)
103.
10
Hanna Crockett
5:51.99a
PR
Rock Springs
104.
-
Kayley Kerr
5:52.73a
PR
American Fork
105.
11
Allie Green
5:52.76a
PR
American Fork
106.
10
Becca Cryer
5:53.03a
PR
Pleasant Grove
107.
10
Bailee Gillies
5:53.09a
PR
Timpanogos
108.
11
Elizabeth Wilcox
5:53.75a
PR
Timpview
109.
12
McKenna Sprouse
5:54.23a
PR
Uintah
110.
10
Brooke Kallgren
5:54.39a
SR
Star Valley
111.
11
Rebecca Teeples
5:54.55a
SR
American Fork
112.
-
Brie Steele
5:54.59a
PR
Copper Hills
113.
-
Kaitlyn Gee
5:54.62a
PR
Unattached
114.
-
Taylor O'Farrell
5:54.67a
PR
Riverton
115.
-
Clara Dehlin
5:55.04a
PR
Olympus
116.
11
Macie Lee
5:55.08a
PR
Westlake
117.
-
Summer Lundberg
5:55.60a
PR
Timpview
118.
11
Abbey Blair
5:55.64a
SR
Ogden
118.
11
Ashlyn Patterson
5:55.64a
SR
Timpanogos
120.
9
Maya Connolly
5:55.66a
PR
Olympus
121.
11
Anna-Sophia Rorrer-Warren
5:55.93a
SR
Bountiful
122.
-
Carly Kettering
5:56.70a
PR
Green River
123.
-
Bre Kennard
5:56.76a
PR
Corner Canyon
124.
11
Emily Wallgren
5:57.51a
PR
Skyridge
125.
-
Joelle Spilker
5:57.78a
PR
Unattached
125.
10
Isabelle Barlow
5:57.78a
PR
Bountiful
127.
10
Shaelee Angell
5:57.79a
SR
Star Valley
128.
12
Raili Jenkins
5:58.17a
SR
Corner Canyon
129.
12
Elizabeth Gottfredson
5:58.23a
PR
Ogden
130.
11
Mikayla Kimball
5:58.38a
PR
Corner Canyon
131.
11
Martha Pieper
5:58.76a
SR
Star Valley
132.
-
Anna Warner
5:59.19a
PR
Orem
133.
-
Mary Ellis
6:00.03a
PR
Unattached
134.
-
Madisyn Scoville
6:00.39a
PR
Skyridge
135.
12
Morgan Farley
6:00.69a
SR
Timpanogos
136.
11
Meredith Parker
6:00.93a
PR
Timpanogos
137.
9
Lane Chipman
6:01.22a
PR
Olympus
138.
9
Ashlyn Wolfe
6:01.34a
PR
Rock Springs
139.
-
Brooke Hansen
6:01.48a
SR
American Fork
140.
10
Mia Legas
6:01.50a
PR
Orem
141.
12
Eden Rasmussen
6:02.50a
SR
Olympus
142.
-
Brynna Shale
6:02.61a
PR
Unattached
143.
12
Bethany Graham
6:02.63a
SR
Maple Mountain
144.
10
Hannah Bahr
6:02.71a
PR
Skyridge
145.
12
Kristina Sale
6:03.13a
SR
Westlake
146.
12
Micah Harvey
6:03.26a
PR
Evanston Senior
147.
-
Sariah Jackson
6:03.91a
PR
American Fork
148.
-
Trysta Stingley
6:04.65a
SR
Riverton
149.
11
Kaisa Arnell
6:04.78a
SR
Green River
150.
-
Kortnie Lemmon
6:04.91a
PR
Altamont
151.
12
Masche Osborn
6:05.42a
PR
Stansbury
152.
12
Samantha Wright
6:05.63a
PR
Woods Cross
153.
10
Molly Jensen
6:06.07a
PR
Westlake
154.
-
Lacie Evans
6:06.44a
PR
Unattached
155.
-
Alana Pestana
6:07.06a
PR
Timpview
156.
-
Isabella Brower
6:07.39a
PR
Westlake
157.
10
Hope Smith
6:07.50a
PR
Davis (UT)
158.
-
Anne Edgington
6:07.51a
PR
Timpview
159.
10
Purity Kattam
6:07.76a
PR
Wasatch Academy
160.
-
Megan Ballard
6:08.15a
PR
Unattached
161.
-
Natalie Walker
6:08.36a
PR
Corner Canyon
162.
Unknown Runner
6:09.02a
Unattached
163.
-
Jane Hansen
6:09.22a
PR
American Fork
164.
9
Camilla Adams
6:09.53a
PR
Maple Mountain
165.
11
Miranda Allen
6:09.83a
PR
Stansbury
166.
9
Alex Riley
6:09.93a
PR
Rock Springs
167.
12
Emily Hakala
6:10.47a
PR
Timpanogos
168.
10
Rachel Ball
6:10.55a
PR
Corner Canyon
169.
11
Hannah Hunt
6:10.63a
PR
Syracuse
170.
-
Kati Weber
6:11.08a
PR
Timpanogos
171.
11
Isabella Van Brocklin
6:11.10a
PR
Davis (UT)
172.
10
Sydney Chatfield
6:11.62a
SR
Riverton
173.
11
Autumn Taylor
6:11.78a
SR
Davis (UT)
174.
-
Sadona Hansen
6:12.08a
PR
Timpview
175.
-
Katelin Chipman
6:12.56a
PR
Unattached
176.
-
Krissy Wheeler
6:12.64a
PR
Unattached
177.
11
Chasity Munoz
6:13.99a
SR
Bonneville (Ogden)
178.
10
Lydia Petersen
6:14.25a
PR
Woods Cross
179.
-
Emma Clarke
6:14.56a
PR
Idaho Falls
180.
9
Mckinley Perkins
6:15.71a
PR
Bountiful
181.
-
Kate Peterson
6:18.78a
PR
Bonneville (Ogden)
182.
11
Rachel Nielsen
6:18.91a
PR
Cottonwood
183.
-
Abby Weyand
6:19.94a
PR
Pleasant Grove
184.
10
Whitlee Rosquist
6:21.74a
PR
Juab
185.
11
Kennedy Kawaguchi
6:21.88a
PR
Northridge
186.
-
Sagelyn Shoell
6:21.95a
PR
Westlake
187.
11
Scarlett Sisemore
6:22.74a
SR
Rock Springs
188.
-
Lauren Benson
6:23.35a
PR
Unattached
189.
-
Brooke Call
6:23.52a
PR
Stansbury
190.
11
Lauren Carson
6:23.72a
SR
Olympus
191.
-
Cheyenne Shelley
6:23.86a
PR
Unattached
192.
12
Aubrie Robinson
6:24.63a
PR
Westlake
193.
-
Sydney Vivian
6:25.59a
PR
Timpview
194.
Emery Smith
6:25.80a
Unattached
195.
12
Bailee Bristol
6:26.09a
PR
Herriman
196.
-
Adriana Cluff
6:26.74a
PR
American Fork
197.
-
Ellie Doxey
6:27.28a
PR
Timpanogos
198.
-
Bayleigh Redd
6:27.62a
PR
Spanish Fork
199.
10
Sydney Barney
6:27.69a
PR
Maple Mountain
200.
-
Bekah Chase
6:28.98a
PR
American Fork
201.
-
Scout McMillan
6:29.24a
PR
Unattached
202.
-
Julie Starr
6:31.00a
PR
Unattached
203.
-
Chelda Lunt
6:31.11a
PR
American Fork
204.
12
Megan Barlow
6:31.24a
PR
American Fork
205.
-
Rachel Holmes
6:31.61a
PR
Pleasant Grove
206.
-
Eyleen Kendall
6:32.24a
PR
Herriman
207.
11
Megan Muir
6:32.61a
SR
Corner Canyon
208.
9
Kayla Smith
6:33.44a
PR
Rock Springs
209.
-
Josie Wright
6:33.52a
PR
Spanish Fork
210.
-
Naomi Cambell
6:33.95a
PR
Unattached
211.
11
Christina Truong
6:35.91a
PR
Kearns
212.
11
Abby Tew
6:35.93a
PR
Bountiful
213.
9
Jill England
6:36.80a
PR
Star Valley
214.
10
Rachel Rosenberg
6:37.23a
PR
Cottonwood
215.
11
Bridget Johnston
6:37.49a
SR
Westlake
216.
-
Abbygale Schooley
6:37.69a
PR
Kearns
217.
Avery Hartley
6:39.05a
Unattached
218.
-
Abby Lundberg
6:39.75a
PR
Timpview
219.
-
Kayla Ellis
6:40.70a
PR
Riverton
220.
-
Emily Oliver
6:41.01a
PR
Syracuse
221.
11
Makenzie Gudmundson
6:41.02a
PR
Timpview
222.
10
Megan Nielsen
6:41.89a
PR
Woods Cross
223.
-
Kassie Monsen
6:43.29a
PR
Unattached
224.
-
Petra Vinkler
6:44.70a
PR
Corner Canyon
224.
-
Victoria Adair
6:44.70a
PR
Riverton
226.
12
Victoria Cerrato
6:45.46a
PR
Provo
227.
-
Sarah Rawle
6:46.42a
PR
Unattached
228.
-
Mikyla Dance
6:46.95a
PR
Cheetahs Track Club
229.
-
Ella Maricq
6:47.96a
PR
West
230.
10
Hattie Cavin
6:48.31a
PR
Corner Canyon
231.
-
Gorgeous Lee
6:50.05a
PR
Provo
232.
-
Haley Hieb
6:50.76a
PR
Unattached
233.
-
Maci Sorensen
6:51.89a
PR
Unattached
234.
12
Emily Eggleston
6:52.04a
PR
Maple Mountain
235.
-
Jacee Page
6:53.85a
PR
Riverton
236.
10
Adriana Austin
6:55.96a
PR
Skyridge
237.
12
Jessica Vegas
6:56.33a
PR
Davis (UT)
238.
11
Daisha Beck
6:56.69a
PR
Spanish Fork
239.
10
Maelee Allen
6:56.99a
PR
Syracuse
240.
12
Salena Brito
6:59.00a
SR
Kearns
241.
-
Tessa Nebeker
6:59.02a
PR
Olympus
242.
-
Carli Heslop
6:59.08a
PR
Corner Canyon
243.
-
Brittany Frye
6:59.60a
PR
Pleasant Grove
244.
11
Anavae Remetio
7:05.91a
PR
Syracuse
245.
10
Catherine Petersen
7:06.26a
PR
Woods Cross
246.
-
Brynn Hull
7:07.51a
PR
American Fork
247.
-
Skylee Gomez
7:10.24a
PR
Green River
248.
-
Taylor Melvin
7:11.30a
PR
Unattached
249.
-
Alyssa Greer
7:11.42a
PR
Iron Athleti
250.
-
Makenna Moser
7:14.46a
PR
Riverton
251.
-
Jessie Taylor
7:16.36a
PR
Davis (UT)
252.
-
Aly Vanderwilt
7:19.10a
PR
Pleasant Grove
253.
-
Sadie Starkey
7:21.36a
PR
Spanish Fork
254.
Sierra Bloomquist
7:22.50a
Unattached
255.
8
Isabella Hanks
7:24.88a
PR
Bountiful
256.
10
Lucy Horne
7:25.30a
SR
Olympus
257.
11
Kaytlin Thompson
7:27.96a
PR
Millard
258.
9
Tabitha McKinnon
7:28.63a
PR
Logan
259.
-
Malue Moller
7:28.94a
PR
Riverton
260.
-
Emma Searle
7:29.56a
PR
Corner Canyon
261.
9
Avery Wiberg
7:31.37a
PR
Woods Cross
262.
11
Kelby Pope
7:32.30a
SR
Green River
263.
11
Leesa Tymofichula
7:32.41a
PR
Northridge
264.
-
Megan Petty
7:32.61a
PR
Corner Canyon
265.
-
Emma Tadler
7:33.08a
PR
Woods Cross
266.
-
Sarah Stuart
7:34.76a
PR
Tooele
267.
-
Kaelyn Fusselman
7:39.27a
PR
Salem Hills
268.
-
Alisa Curic
7:49.75a
PR
Olympus
269.
-
Landri Larsen
7:50.35a
PR
Corner Canyon
270.
12
Rebekah Issertell
7:50.93a
PR
Davis (UT)
271.
11
Makayla Broschinsky
7:55.39a
PR
Bountiful
272.
-
Emilee Smith
7:57.61a
PR
Corner Canyon
273.
-
Calli Rowley
8:04.50a
PR
Westlake
274.
-
Catherine Gill
8:06.07a
PR
West Jordan
275.
-
Jessica Taylor
8:21.39a
PR
West Jordan
4x800 Relay
Varsity
- Finals
x
1.
Relay Team
9:51.33a
Weber
2.
Mya McKown
Skye Jeppson
Nicole Sheridan
Haley Tanne
9:55.76a
Pleasant Grove
3.
Porshe Eismann
Abby Jensen
Allison Rowley
Danielle Shock
10:07.88a
Westlake
4.
Alicia Halverson
Sydney Hedquist
Ellie Lundgreen
Abi Waddoups
10:22.98a
Davis (UT)
5.
Kate Stuart
Roselind Schraedel
Isabella Van Brocklin
Sarah Waddoups
10:40.05a
Davis (UT)
6.
Sheilah Cheruiyot
Purity Kattam
Ashley Lagat
Clista Galecki
10:41.31a
Wasatch Academy
7.
Relay Team
10:47.21a
Bonneville (Ogden)
8.
Becca Cryer
Melanie Gomez
Makenna Harbertson
Lacey Johnson
10:49.63a
Pleasant Grove
9.
Sami Adamson
Isabelle Barlow
Trisha Thompson
Anna-Sophia Rorrer-Warren
11:02.10a
Bountiful
10.
Bonita Gray
Elizabeth Gottfredson
Kate Allred
Amanda Hatch
11:18.65a
Ogden
11.
Hannah Hunt
Maelee Allen
Felicia Barcinas
Janessa Topham
11:34.32a
Syracuse
12.
Aubree Adams
Elaina Halls
Bella Porter
Adalynn Sheffield
11:43.47a
Morgan
13.
Relay Team
12:04.64a
Logan
14.
Osiris Astorga
Mikayla DeVires
Kylee Herrick
Natalia Warren
12:19.95a
Hunter
Shot Put
- 4kg
Varsity
- Finals
x
1.
12
Losa Latu
41-02.00
Herriman
2.
12
Miley Houghton
35-11.50
SR
Salem Hills
3.
11
Maezzi Mund
34-08.00
Box Elder
4.
11
Vaiola Taufa
34-02.50
PR
Herriman
5.
11
Olivia Worlton
34-01.50
Herriman
6.
12
Natasha Young
33-04.50
SR
Green River
7.
12
Shania Strong
33-00.75
PR
Maple Mountain
8.
12
McKenna Bournazian
32-09.25
Rock Springs
9.
10
Krista Merrill
32-00.50
Herriman
10.
-
Merce Tarrayo
30-08.50
PR
Iron Athleti
11.
11
Megan Bradford
30-06.75
PR
Rock Springs
12.
10
Jade Bartnicki
30-01.50
Herriman
13.
-
Rachel Deherrera
29-11.00
PR
Syracuse
14.
10
Trinity Chrisawn
29-10.00
Rock Springs
15.
11
Shelynd Halls
29-07.00
PR
Rock Springs
16.
11
Anna George
29-04.75
SR
Rock Springs
17.
11
Chaynee Martin
29-03.75
Evanston Senior
18.
11
Maxima Basada
28-04.50
Syracuse
19.
11
Macy Rinker
28-03.00
Evanston Senior
20.
11
Madeline Conrad
27-11.75
PR
Davis (UT)
21.
-
Agalelei Pili
27-09.75
PR
Westlake
22.
10
Rachel Shuler
27-09.25
PR
Rock Springs
23.
11
Katherine Olsen
27-08.00
PR
Bountiful
24.
-
DeiAnera Leatutufu
27-03.75
PR
Kearns
25.
-
Lilia Pili
27-03.50
PR
Westlake
26.
11
Cassidy Gomez
27-00.25
Green River
27.
10
Alaina Maiers
26-07.00
Green River
28.
11
Tami Spicher
25-02.50
Rock Springs
29.
-
Audrey Rosenlyn
25-01.00
SR
Syracuse
29.
10
McKenzie Smith
25-01.00
Northridge
29.
10
Alexis Martin
25-01.00
PR
Green River
32.
-
Willow Park
24-04.75
PR
Spanish Fork
33.
9
Michelle Quintero
24-03.00
PR
Evanston Senior
34.
12
Jaimee Paletta
24-00.00
PR
Maple Mountain
35.
11
Kim Peterson
23-09.00
PR
Green River
36.
10
Megan Wilson
23-01.25
PR
West Jordan
37.
12
Anya Tuft
23-00.50
PR
Evanston Senior
38.
12
Stephanie Bogenrief
23-00.25
Syracuse
39.
12
Janne Maas
22-06.50
PR
Evanston Senior
40.
9
Diana Gomez
22-02.50
PR
Evanston Senior
40.
-
Summeri Bass
22-02.50
Riverton
42.
12
Haley Langford
22-00.50
Evanston Senior
43.
10
Laura Bogenrief
20-10.50
Syracuse
44.
11
Janae Neff
20-09.00
SR
Green River
45.
9
Harley Grooms
20-01.00
PR
Evanston Senior
46.
9
Bailey Brady
19-05.00
Evanston Senior
47.
-
Kallie Black
18-00.75
PR
West Jordan
48.
Jayedyn Johnson
17-09.50
Unattached
49.
9
Esmerelda Hornedo
17-07.00
Evanston Senior
50.
-
Amanda Arriola
17-02.00
PR
Timpanogos
51.
9
Priscilla Harmon
13-08.25
Evanston Senior
--
Elenoa Tonga
FOUL
Unattached
--
9
Marinna Mentzel
FOUL
Evanston Senior
--
12
Lea Mader
FOUL
Evanston Senior
High Jump
Varsity
- Finals
x
1.
-
Ashton Lockner
4-10.00
PR
Fremont
2.
9
Jayne Packer
4-08.00
Davis (UT)
3.
11
Cassidy Henderson
4-08.00
SR
Herriman
4.
10
Ana Olander
4-06.00
PR
Davis (UT)
5.
-
Kathryn Vance
4-06.00
PR
Timpanogos
6.
12
Olivia Griffin
4-06.00
Davis (UT)
6.
12
Malia Fisher
4-06.00
SR
Timpanogos
8.
12
Kimberlin Cox
4-06.00
Davis (UT)
9.
10
Mathilde Oscarson
4-04.00
Timpview
9.
11
Katelyn Lungren
4-04.00
SR
Westlake
9.
12
Kara Green
4-04.00
Copper Hills
9.
11
Sarah Reeder
4-04.00
Box Elder
9.
-
Sophie Chandler
4-04.00
PR
Snow Canyon
--
-
Katrina Gardner
NH
Timpanogos
--
-
Kate Wirthlin
NH
Olympus
--
-
Cassee Morse
NH
Unattached
--
11
Kia Comstock
NH
Rock Springs
--
-
Emma Maxfield
NH
Olympus
--
-
Summer Steeneck
NH
Unattached
--
-
Rowan Redmond
NH
Cottonwood
Pole Vault
Varsity
- Finals
x
1.
12
Adara Christensen
11-06.00
Westlake
2.
12
Anna Parkinson
11-00.00
PR
Riverton
3.
10
India Ortiz
11-00.00
Utah Pole Vault Acad...
4.
15-16
Hannah Stetler
10-06.00
Utah Pole Vault Acad...
4.
12
Tara Sharp
10-06.00
Hillcrest
6.
12
Lexi Wightman
10-00.00
Syracuse
7.
11
Challis Nebeker
9-06.00
Evanston Senior
8.
12
Katie Fielden
8-06.00
Davis (UT)
9.
11
Shea Davidson
7-10.00
PR
Logan
9.
10
Kelsi Yorganson
7-10.00
Riverton
9.
12
Ali Horsfall
7-10.00
Syracuse
9.
12
Kara Green
7-10.00
PR
Copper Hills
9.
-
Summer Steeneck
7-10.00
PR
Unattached
14.
12
Ali Lange
7-02.00
SR
Rock Springs
14.
12
Kaylie Gopp
7-02.00
SR
Riverton
14.
10
Ana Olander
7-02.00
PR
Davis (UT)
17.
-
Jayna Lacher
6-06.00
PR
Copper Hills
17.
-
Teralyn Bach
6-06.00
PR
Copper Hills
--
-
Emilie Poulson
NH
Utah Pole Vault Acad...
--
-
Catherine Nemelka
NH
Unattached
--
-
Lindsay Akagi
NH
Unattached
--
-
Sydney Steele
NH
Syracuse
--
-
Gabby Hall
NH
Evanston Senior
--
12
Amber Rees
NH
Copper Hills
--
10
Rachel Shuler
NH
Rock Springs
--
11
Raigan Jones
NH
Fremont
--
-
Cassee Morse
NH
Unattached
--
-
Sabrina Fairbanks
NH
Utah Pole Vault Acad...
Long Jump
Varsity
- Finals
x
1.
12
Krista Farley
18-03.50
Weber
2.
10
Taye Raymond
17-00.00
Orem
3.
10
Camilla Andam
16-06.00
PR
Unattached
4.
-
Rachel Clark
16-05.25
PR
Unattached
5.
11
Brittany Cardall
16-04.00
Syracuse
6.
12
Alexis Koetitz
16-02.75
Box Elder
7.
10
Favour Wanjoku
16-02.50
Rock Springs
8.
10
Ronnie Walker
15-09.00
Juab
9.
12
Grace Cobabe
15-08.25
Hillcrest
Long Jump
Varsity
- Prelims
x
1.
12
Krista Farley
18-03.50
PR
Weber
2.
10
Taye Raymond
17-00.00
Orem
3.
11
Brittany Cardall
16-04.50
Syracuse
4.
12
Alexis Koetitz
16-02.75
PR
Box Elder
5.
10
Favour Wanjoku
16-02.50
Rock Springs
6.
10
Camilla Andam
16-01.00
Unattached
7.
-
Rachel Clark
15-09.00
Unattached
7.
10
Ronnie Walker
15-09.00
PR
Juab
9.
12
Grace Cobabe
15-08.25
PR
Hillcrest
10.
-
Grace Wallace
15-08.00
PR
Timpview
10.
11
Shea Davidson
15-08.00
PR
Logan
12.
-
Amy Ballard
15-07.00
PR
Lehi
13.
11
Addie Johnson
15-06.00
PR
Orem
14.
11
Katie Shepherd
15-05.00
PR
Copper Hills
15.
11
Carley Julander
15-03.50
PR
Box Elder
16.
-
Kayla Shubert
15-03.00
Club Walker
17.
-
Kaya Heideman
15-00.50
PR
Cheetahs Track Club
18.
-
Sophie Chandler
14-11.00
PR
Snow Canyon
19.
12
Lauren Hoyt
14-09.00
SR
Green River
19.
8
Anne Coon
14-09.00
PR
Mercury Track of Utah
21.
-
Kaitlyn Hemond
14-08.00
PR
Unattached
21.
-
Anna Bilic
14-08.00
PR
Cheetahs Track Club
23.
-
Victoria Lord
14-02.00
PR
Lone Peak
24.
11
Ashley Fry
14-01.50
SR
Evanston Senior
25.
9
Jayne Packer
14-00.00
PR
Davis (UT)
25.
-
Deborah Steggell
14-00.00
PR
Timpanogos
27.
13-14
Lucie Prettyman
13-11.50
Cheetahs Track Club
28.
Olivia Madsen
13-11.00
Utah Sprint Academy
28.
-
Jocelyn Toso
13-11.00
Riverton
30.
-
Brittany Kuhn
13-10.00
PR
Unattached
31.
-
Summer Steeneck
13-06.50
PR
Riverton
32.
11
Kia Comstock
13-02.50
Rock Springs
33.
11
Tori Tilton
12-11.50
PR
American Fork
33.
-
Shebree Bulloch
12-11.50
PR
Snow Canyon
35.
-
Jessie Bills
12-07.50
PR
Herriman
36.
-
Hannah Jorgensen
12-06.00
PR
Provo
37.
10
Lacey Golding
12-01.00
SR
Payson
38.
11
Trinity Hill
12-00.00
PR
Optimal Performance
39.
-
Gabby Garrigan
11-07.00
Riverton
40.
-
Morgan Beckstead
11-06.50
PR
Unattached
41.
-
Traci Otis
10-09.50
PR
Timpanogos
42.
11
Stephanie Smith
10-07.00
PR
Payson
43.
-
Rylee Faulkner
10-06.00
PR
Timpanogos
44.
-
Sierra Enriquez
10-01.00
PR
Provo
--
-
Jessi Mangum
ND
Spanish Fork
--
12
Madison Johnson
ND
Riverton
--
10
Rachel Shuler
ND
Rock Springs
--
11
Kiersten McDonald
ND
Riverton
--
-
Rachel Bartold
FOUL
Spanish Fork
Triple Jump
Varsity
- Finals
x
1.
11
Brittany Cardall
34-02.00
PR
Syracuse
2.
10
Favour Wanjoku
33-11.00
PR
Rock Springs
3.
-
Kayla Shubert
33-06.00
PR
Club Walker
4.
12
Ali Lange
31-05.50
PR
Rock Springs
5.
-
Kaitlyn Hemond
30-09.00
PR
Unattached
6.
11
Kia Comstock
29-05.00
PR
Rock Springs
7.
11
Ashley Fry
29-04.00
SR
Evanston Senior
8.
-
Summer Steeneck
28-01.00
PR
Riverton
Varsity - Mens
1.
Fremont
20
2.
Cheetahs Track Club
18
3.
Davis (UT)
16
4.
Riverton
13
4.
Syracuse
13
6.
Uintah
12
7.
Olympus
11
7.
Bountiful
11
7.
Evanston Senior
11
10.
Lehi
10.5
10.
Green River
10.5
12.
Northridge
10
12.
Timpview
10
12.
Star Valley
10
12.
Skyridge
10
12.
Spanish Fork
10
17.
Logan
9.5
18.
Salem Hills
9
18.
Gold Medal Athletics
9
18.
Timpanogos
9
21.
Stansbury
8
21.
West Jordan
8
21.
Westlake
8
24.
Lone Peak
6.5
25.
Springville
6
26.
Optimal Performance
4
26.
Highland
4
26.
Lander Valley
4
29.
Woods Cross
3
29.
Copper Hills
3
31.
Cottonwood
2
32.
Jordan
1
32.
Rock Springs
1
32.
Tooele
1
Varsity - Womens
1.
Davis (UT)
32.5
2.
Herriman
29
2.
Weber
29
4.
Westlake
24
5.
Rock Springs
19
6.
Syracuse
17
7.
Lone Peak
13
8.
Utah Pole Vault Acad...
10.5
9.
Woods Cross
10
9.
Fremont
10
9.
Provo
10
12.
Pleasant Grove
9
12.
Riverton
9
12.
Box Elder
9
15.
Gold Medal Athletics
8
15.
Salem Hills
8
15.
Orem
8
18.
Timpanogos
6.5
19.
Club Walker
6
20.
Ogden
5
21.
Hillcrest
4.5
22.
Evanston Senior
4
23.
Wasatch Academy
3
23.
Green River
3
25.
Bonneville (Ogden)
2
25.
Maple Mountain
2
27.
Blaze Track Club
1
27.
Juab
1
27.
Union
1
Like
·
Comment
·
Share
·
E-mail
·
26916 views
Post to:
Post as:
Post
0 shares:
UHSTCA Indoor Invitational
,
ResultsCentral
,
Shane
view all
0
likes:
0
comment(s)
History for UHSTCA Indoor Invitational
Year
Results
Videos
News
Photos
Blogs
2019
1
1
2018
1
1
2017
1
1
2016
1
1
2015
1
1
2014
1
1
2013
1
1
Show 4 more
Hashtags
#uhstca
#indoor-invitational
#utah
+PLUS highlights
+PLUS coverage
Live Events
Get +PLUS!